W czym możemy pomóc

Zapytaj nas, pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie.

icon_widget_image Poniedziałek-Piątek: godziny otwarcia od 8:00 do 16:00 icon_widget_image ul. Aleksandra 24/26/26G 93-418 Łódź icon_widget_image +48 (42) 611 00 26 +48 (42) 611 82 52 icon_widget_image kme@kme.eu sprzedaz@kme.eu
Image Alt

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

  /    /  FAQ
FAQ

Czy do mojego samochodu można zamontować LPG?

Instalacje KME z rodziny NEVO-SKY jest uniwersalnym rozwiązaniem dla silników spalinowych o zapłonie iskrowym z elektromagnetycznymi wtryskiwaczami. Oznacza to, że obsługujemy większość dostępnych marek i modeli samochodów.
Aby upewnić się czy samochód można przerobić na LPG najlepiej zapytać się warsztatu. Przygotuj odpowiednie dane aby ułatwić wyszukiwanie. Przydać się mogą:

  • Model i marka samochodu
  • Rok produkcji
  • Moc i pojemność silnika
  • Kod silnika lub numer VIN

Czy silnik z wtryskiem bezpośrednim można przerobić na gaz?

TAK. Do samochodów z wtryskiem bezpośrednim wykorzystujemy sterowniki NEVO-SKY DIRECTNależy jednak liczyć się z niewielkim zużyciem paliwa podczas pracy na gazie w celu ochrony wtryskiwaczy benzynowych.

Czy wtryskiwacze KME FENIX obsłużą 4 cylindrowe auto 220KM?

TAK. Wtryskiwacze KME FENIX mają wydajność do 65KM na cylinder, więc dla 4 cylindrów obsłużą maksymalnie 260KM.

Dlaczego sterownik DIRECT zużywa paliwo podczas pracy na gazie?

Ponieważ w silniku wtrysku bezpośredniego wtryskiwacz benzynowy zamontowany jest wewnątrz komory spalania narażony jest na działanie bardzo wysokiej temperatury i ciśnienia. W trakcie pracy na benzynie przepływające przez niego paliwo schładza go oraz zapobiega osadzaniu się nagaru. Bez przepływu paliwa wtryskiwacz benzynowy może ulec uszkodzeniu. Dlatego zapewniając chłodzenie i czyszczenie wtryskiwaczy podczas pracy na gazie gwarantujemy niezawodność i bezpieczeństwo instalacji gazowej.

Co ile zalecany jest przegląd instalacji gazowej?

Co 10 tyś. km lub 1 rok.

Gdzie mogę założyć instalację KME?

Aby znaleźć warsztat rekomendowany przez nas zachęcamy można znaleźć go w okolicy korzystając z mapy, skontaktować się z doradcą regionalnym, lub umówić się w warsztacie firmowym.

Czy dostane gwarancję na instalacje KME?

Firma KME daje 2 lata gwarancji na produkty produkowane przez nas. Gwarancji na instalację gazową zapewnia warsztat w którym instalacja jest montowana.

Co muszę zrobić po zamontowaniu instalacji gazowej KME?

Warsztat w którym była montowana instalacja gazowa ma obowiązek przekazać dokument homologacyjny instalacji. Po otrzymaniu takiego dokumentu należny udać się do lokalnego Wydziału Komunikacji, celem rejestracji zamontowanej instalacji.

Zapytaj eksperta

Oświadczam że zapoznałem się z